اسکرول به بالا

انواع توری

توری درب و پنجره

توری درب و پنجره، بسته به نوع و قاب پنجره انواع مختلفی دارد. قاب توری هایی که برای مصارف محیط مسکونی مناسب هستند، از جنس آلومینیوم، چوبی، فلزی و UPVC هستند.

انواع توری برای پنجره‌های دوجداره:

برای پنجره‌های UPVC توری‌های پلیسه‌ای، مگنتیک، لولایی، ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع توری‌ها، در مقابل تابش مستقیم خورشید بسیار مقاوم هستند.

 

  • توری‌های ثابت


نوعی از توری‌ها هستند که بر روی یک قاب ثابت نصب شده و قابل باز و بسته شدن نیستند. جنس توری ثابت از پروفیل upvc یاآلومینیوم است که در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و همچنین از ورود گرد و غبار به داخل محل اتصال، جلوگیری می‌کند.
این نوع توری‌ها قابل شستشو هستند همچنین می‌توان با استفاده از بخارشور نیز توری‌های ثابت را تمیز کرد.

 

  • توری پلیسه‌ای


توری‌ پلیسه‌ای دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی است و برای همه نوع پنجره مناسب می‌باشد. این نوع توری، از هر دو سمت چپ و راست قابل نصب است و به هنگام باز و بسته کردن بصورت کرکره‌ای جمع یا باز می‌شود.توری‌های پلیسه‌ای به ندرت زنگ‌زده و یا فرسوده می‌شوند. همچنین شستشوی این توری‌ها باعث عمر طولانی مدت آن‌ها شده و این‌کار بسیار هم آسان است.

توری پلیسه‌ای تکفریم و دبل‌فریم

تک فریم دبل فریم
بسته شدن چفتی بالا و پایین بسته شدن مگنتی
شستشوی توری بر روی کار ثابت باز کردن قاب توری و شستشوی آسان
فریم یا چهارچوب ضعیف نوار پرز مویی در دبل فریم

 

  • توری مگنتیک

 

توری مگنتیک، همانند پلیسه‌ای درای طول عمر بالا و همچنین نصب و تولید این نوع توری بسیار سریع است. نحوه باز بسته شدن آن، به علت داشتن قفل مگنتی بطور خودکار است.

  • توری لولایی


توری‌ لولایی با استفاده از لولا باز و بسته می‌شود و اغلب برای درهای ورودی به کار می‌رود. امروز به علت نیاز به فضای زیاد برای باز و بسته شدن، زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

آواتار نویسنده
ادمین

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *