اسکرول به بالا
  • پنجره آلومینیوم ساده در سه نسل مختلف دسته‌بندی شده‌اند؛

نسل اول: شیشه‌های این نوع پنجره‌ها را با میلگرد به هم متصل می‌کردند.  این نوع پنجره‌ها اتلاف انرژی زیاد و عایق‌بندی کمی داشتند.نسل دوم: پنجره‌های ST، که قابلیت نصب شیشه‌های دو جداره را داشتند اما باز هم درزهایی در آن‌ها وجود داشت که باعث شد زیاد مورد استفاده قرار نگیرند.نسل سوم: پنجره‌هایِ بندینـی تولید شدند که تا حدی ایرادات نسل‌های گذشته را پوشش داد . پروفیل‌های این نوع پنجره‌ها با جدیدترین متدها طراحی و ساخته می‌شوند که دارای قیمت مناسبی نیز هستند.

 

  • پنجره آلومینیوم ترمال بریک

آلومینوم خود رسانای گرما و سرما است اما با وصل کردن فلز ترمال بریک به جای پروفیل‌های آلومینیومی در پنجره‌ها باعث بهره‌جویی انرژی می‌شود. پنجره‌های ترمال بریک عایق صدا، گرما و سرما است و در ساختمان‌های مسکونی، برای بهینه سازی مصرف انرژی گزینه قابل استفاده‌ای می‌باشد.

  • پنجره آلومینیوم نرمال

در پنجره‌های آلومینیومی نرمال، از هیچ‌گونه عایقی در پروفیل‌های‌شان استفاده نشده و جنس همه پروفیل‌ها آلومینیومی است. به عنوان یک پنجره معمولی اگر  یراق‌آلات و شیشه دوجداره‌ی مناسبی را به‌کار ببرند، برای مناطقی با آب و هوایِ معتدل مورد استفاده قرار می‌گیرد اما همچنان عایق صدا، گرما و سرما نیست.

  • درب و پنجره لیفت اند اسلاید

این نوع درب و پنجره، بصورت کشویی بر روی انواع ریل‌ها (مونو ریل، دو ریل و سه ریل) باز و بسته می‌شوند. پنجره‌های لیفت اند اسلاید از پروفیل‌های ترمال بریک ساخته می‌شوند که فقط بر روی آن لیفت طراحی می‌شود. این شیشه‌های عایق‌های بسیار قوی هستند و برای فضاهایی که دید وسیعی می‌خواهند مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع شیشه‌ها بر روی پروفیل‌های این پنجره‌ها نصب می‌شود.پنجره‌های لیفت اند اسلاید نسبت به پنجره‌های کشویی ظاهر زیباتری دارد و از پروفیل‌های سبک‌تری استفاده شده است که همین ویژگی باعث می‌شود باز و بسته شدن آن روان و آسان باشد.

آواتار نویسنده
ادمین

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *